Trojica osumnjičena za prijevaru u gospodarskom poslovanju

Slika /PU_VS/O nama-fotke/Euri 3.jpg

S ciljem da tvrtki koju zastupaju i sebi pribave protupravnu imovinsku korist, lažnim prikazivanjem činjenica doveli u zabludu nositelja i člana obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva i oštetili ih za gotovo 70.000 eura

Foto: Ilustracija

Policijski službenici Policijske uprave vukovarsko-srijemske dovršili su kriminalističko istraživanje nad 32-godišnjakom i 34-godišnjakom s područja Koprivničko-križevačke županije te 42-godišnjakom s područja Zagrebačke županije zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela Prijevara u gospodarskom poslovanju na štetu obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva 63-godišnjaka i 37-godišnjaka s područja Vukovarsko-srijemske županije.

Sumnja se kako su 2023. godine, s ciljem da tvrtki koju zastupaju i sebi pribave protupravnu imovinsku korist, 32-godišnjak i 34-godišnjak, lažnim prikazivanjem činjenica o plasmanu žitarica po povoljnoj cijeni u inozemstvo, doveli 63-godišnjeg nositelja i 37-godišnjeg člana obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva u zabludu te ih naveli da im isporuče preko 138.000 kg kukuruza i soje ukupne vrijednosti preko 57.000 eura.

Robu su preuzeli 34-godišnjak i 42-godišnjak te prodali kupcu u Republici Hrvatskoj u svoje ime i za svoj račun, a 34-godišnjak je potom oštećene uvjerio da za izvršenje ugovora prema kupcu u inozemstvu treba otkupiti dodatne količine žitarica od drugog proizvođača, za što mu je 37-godišnjak predao pozajmicu od 12.000 eura, koje je 34-godišnjak zadržao za sebe i drugu dvojicu osumnjičenika.

Protiv trojice osumnjičenika podnijeta je kaznena prijava Općinskom državnom odvjetništvu Vinkovci.
 

Stranica